Notebooky s novým OS Windows 7 skladom

Novinky emailom

Kedy posielať?

Posledné aktuality

Kancelársky balík OfficeSuite

OfficeSuite je plnohodnotná náhrada za MS Office. Za zlomok ceny získate Office aplikácie: Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Mail a Kalendár, úložný priestor v cloude a PDF prehliadač a konvertorr.

Telefónne ústredne Yeastar VOIP PBX

Zažite maximálne pohodlie pri práci kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení s telefónnymi ústredňami Yeastar VoIP PBX.

HP ProBook 400 G7

Notebooky HP ProBook série 400 určené pre podnikateľov, malé a stredné firmy teraz v 7. generácii.

HomeOffice so Synology

Pozrite si pár tipov, ako môže zariadenie NAS zjednodušiť prácu a vyriešiť problém s HomeOffice a tímovou spoluprácou.

Apple MacBook Air 2020

Nový MacBook Air 2020 prináša o 63% vyšší výkon, dvojnásobné úložisko, lepšiu klávesnicu a nižšiu cenu.

Rýchla pomoc na diaľku

Potrebujete pomôcť s nastavením počítača, mobilného zariadenia, servera? Využite našu rýchlu pomoc na diaľku.

Kategórie

Skladom sú nové notebooky s novým operačným systémom Windows 7.


V našej ponuke nájdete množstvo notebookov s OS Windows 7. Nový operačný systém prináša tieto novinky:

Vylepšený panel úloh a ukážky na celú obrazovku

Pomocou panela úloh v dolnej časti obrazovky spúšťate programy a prepínate medzi tými, ktoré sú otvorené. V systéme Windows 7 môžete pripojiť ktorýkoľvek program na panel úloh, aby bol vždy prístupný, a jednotlivé ikony na paneli úloh jednoducho usporiadať kliknutím a presúvaním. Ikony sú teraz výrazne väčšie, takže sa aj jednoduchšie používajú. Keď prejdete myšou ponad ikonu, uvidíte miniatúry každého súboru alebo okna otvoreného v danom programe. Ak prejdete myšou ponad miniatúru, zobrazí sa ukážka okna na celú stranu. Posunutím kurzora mimo ikonu sa ukážka na celú obrazovku prestane zobrazovať.

Nový panel úloh systému Windows 7

Získate prehľad: pomocou ukážok zistite, čo je otvorené, a prostredníctvom nového panela úloh jednoducho ovládajte prácu v systéme Windows.

Rýchle zoznamy

V systéme Windows 7 sme sa sústredili na to, aby ste najčastejšie používané položky mali vždy poruke. Takýmto príkladom je nová funkcia Rýchly zoznam. Predstavuje praktický spôsob, ako rýchlo nájsť súbory, s ktorými ste pracovali. Ak chcete zobraziť súbory, ktoré boli naposledy používané, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu na paneli úloh. Napríklad kliknutím pravým tlačidlom na ikonu programu Word sa zobrazia naposledy používané súbory programu Word. Okrem toho, ak sú nejaké súbory, ktoré chcete mať stále poruke, po ich pripnutí do rýchleho zoznamu sa budú zobrazovať vždy. Stačí len zopár kliknutí a získate tie dokumenty, ktoré pravdepodobne potrebujete.

V niektorých programoch, napríklad v prehrávači Windows Media Player, je možné vyplniť rýchle zoznamy bežnými úlohami. V rýchlom zozname prehrávača Windows Media Player napríklad môžete zobraziť možnosť Prehrať všetku hudbu alebo príkaz na pokračovanie v prehrávaní posledného zoznamu skladieb. V rýchlom zozname programu Internet Explorer sa zobrazia najčastejšie zobrazované a posledné otvorené webové stránky. V niektorých programoch získate rýchly prístup k úlohám, ktoré boli doteraz prístupné len v rámci programu, napríklad vytvorenie novej e-mailovej správy.

Skok v efektivite: rýchly zoznam poskytuje praktický prístup k bežným úlohám.

Skok v efektivite: rýchly zoznam poskytuje praktický prístup k bežným úlohám.

Vylepšenia pracovnej plochy

Práca s oknami na pracovnej ploche systému Windows 7 je zjednodušená. Možnosti na ich otváranie, zatváranie, zmenu veľkosti a usporiadanie sú intuitívnejšie.

V systéme Windows 7 sú zjednodušené tie veci, ktoré robíte bežne. Teraz je jednoduchšie napríklad porovnanie obsahu dvoch otvorených okien pomocou funkcie Snaps. Na porovnanie nemusíte manuálne zmeniť veľkosť okien, jednoducho okno chyťte, potiahnite ho k okraju obrazovky a okno sa otvorí na polovicu obrazovky. Potiahnite okná na obe strany obrazovky a môžete tak ich obsah porovnávať jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Na zobrazenie všetkých miniaplikácií prejdite myšou do pravého dolného rohu pracovnej plochy. Všetky otvorené okná sa stanú priesvitnými, takže sa okamžite zobrazí pracovná plocha a na nej uložené miniaplikácie. Chcete vidieť len jedno otvorené okno a ostatné schovať? Chyťte horný okraj okna a potraste ním, všetky ostatné okná sa minimalizujú na panel úloh. Potraste oknom znovu a okná sa obnovia.

Už ich vidíte...

Už ich vidíte...

Teraz ich nevidíte: pozrite sa cez neviditeľné okná na pracovnú plochu

Teraz ich nevidíte: pozrite sa cez neviditeľné okná na pracovnú plochu

Vyhľadávanie v systéme Windows

Hľadáte niečo v počítači? Čo spravíte ako prvé? Ak často používate Internet, pravdepodobne začnete hľadať pomocou vyhľadávacieho poľa. Teraz môžete nájsť mnoho vecí v počítači rovnakým spôsobom. Funkcia Vyhľadávanie v systéme Windows uvedená v systéme Windows Vista umož�?uje vyhľadať prakticky čokoľvek v počítači jednoducho a rýchlo. V systéme Windows 7 sú výsledky vyhľadávania ešte relevantnejšie a jednoduchšie zrozumiteľné.

Hľadáte súbor, e-mail alebo aplikáciu? Hoci môžete ľahko prehľadávať priečinky a ponuky, existuje ešte rýchlejší spôsob. Kliknite na tlačidlo Štart a v dolnej časti ponuky Štart sa zobrazí pole na vyhľadávanie. Zadajte slovo alebo niekoľko písmen z názvu alebo súboru, ktorý chcete vyhľadať, a zobrazí sa usporiadaný zoznam výsledkov.

V systéme Windows 7 sa používajú knižnice na zobrazenie obsahu určitého typu na jednom mieste. Povedzme, že máte fotografie v počítači uložené na niekoľkých miestach. Veľa z nich sa bude nachádzať v priečinku Fotografie. No niektoré môžu byť aj v priečinkoch dokumentov. Pomocou knižníc fotografií je jednoduchšie vyhľadávať a používať všetky fotografie, bez ohľadu na to, kde sa v počítači nachádzajú.

Zozbieraním položiek do jediného zobrazenia uľahčujú knižnice vyhľadanie tých, ktoré potrebujete. Sú ešte efektívnejšie ako funkcia Vyhľadávanie v systéme Windows. Knižnice môžete prehľadávať pomocou filtrov na prispôsobenie vyhľadávania. Napríklad, ak hľadáte hudbu, môžete hľadať podľa albumu. Prípadne môžete hľadať fotky podľa dátumu zhotovenia. Môžete prejsť do knižnice dokumentov a kliknúť na autorov, aby sa zoradili všetky dokumenty v počítači ich mien.

Vyhľadávanie v systéme Windows

Vyhľadávanie v systéme Windows

Lepšia správa zariadení

Jednou z najväčších výhod počítačov sú mnohé zariadenia, ktoré vďaka nim môžeme používať. V minulosti ste museli na spravovanie rôznych typov zariadení používať niekoľko obrazoviek. V systéme Windows 7 potrebujete na pripojenie, správu a používanie tlačiarní, telefónov a iných zariadení len jedinú obrazovku Zariadenia a tlačiarne.

Na jednom mieste: na obrazovke Zariadenia a tlačiarne nájdete informácie o všetkých zariadeniach sústredené na jednom mieste

Všetko spolu: zobrazte informácie o zariadeniach na jednom mieste

Nová technológia Device Stage systému Windows 7 posúva správu zariadení o krok ďalej. Technológia Device Stage umož�?uje interakciu s kompatibilnými zariadeniami pripojenými k počítaču. Pomocou funkcie Device Stage môžete zobraziť stav zariadenia a spustiť bežné úlohy z jediného okna. Dokonca sú k dispozícii aj obrázky zariadení, čo uľahčuje kontrolu zariadení, ktoré sú aktuálne pripojené. Výrobcovia zariadení môžu funkciu Device Stage prispôsobiť. Napríklad, ak výrobca vášho fotoaparátu ponúka vlastnú verziu funkcie Device Stage, po pripojení fotoaparátu k počítaču sa zobrazí napríklad počet fotografií vo fotoaparáte a prepojenia na stránky s praktickými informáciami.

Technológia Device Stage umiest�?uje funkcie zariadení dopredu a do stredu

Technológia Device Stage umiest�?uje funkcie zariadení dopredu a do stredu

Rýchlejší počítač, lepší výkon

Nikto nechce čakať, všetci chceme, aby bol náš počítač výkonný. Skúmali sme mnoho spôsobov, ako zlepšiť výkon počítača so systémom Windows 7. Navrhli sme operačný systém, ktorý reaguje rýchlejšie a ľahšie sa používa.

S cieľom zlepšenia výkonu bol systém Windows 7 navrhnutý tak, aby bolo možné počítač rýchlejšie zapnúť a vypnúť, pokračovať v práci po prechode z úsporného režimu, a aby odpovedal rýchlejšie. Na rýchlejšie vybavenie povinností sme pridali niekoľko funkcií, ktoré znížili počet krokov potrebných na vykonanie každodenných úloh. Medzi funkcie pomáhajúce šetriť čas patria možnosti:

Takisto sme sa zamerali na to, aby bola práca s operačným systémom pohodlnejšia. Napríklad Centrum akcií umož�?uje ovládať spôsob, akým vás operačný systém upozor�?uje na systémové zmeny. Môžete rýchlejšie odstrániť problémy, pretože ak ste pripravení ich riešiť, systém Windows 7 vám pomôže.

Zlepšenie správy napájania

Navrhli sme systém Windows 7 tak, aby sa zlepšila výdrž batérie prostredníctvom vylepšení znižujúcich spotrebu energie. Jedným z nich je napríklad prispôsobiteľný jas obrazovky – keď počítač nebudete dlhšie používať, intenzita jasu obrazovky sa zníži. Iné vylepšenia zahŕ�?ajú zníženie spotreby energie pri prehrávaní diskov DVD (praktické pri cestovaní) a efektívnejšie využívanie procesora.

Nápad, ktorý oslní: ak sa intenzita jasu obrazovky zníži automaticky, batéria vydrží dlhšie.

Nápad, ktorý oslní: ak sa intenzita jasu obrazovky zníži automaticky, batéria vydrží dlhšie.

Windows Media Center

Aplikácia Media Center so zjednodušeným používateľským rozhraním pre nové typy obsahu a digitálnu televíziu ponúka popri ďalších funkciách systému Windows 7 jednoduchší spôsob sledovania televízie, filmov a videí na počítači. Pomocou jednoduchého káblového pripojenia a televíznej karty USB môžete nahrávať a pozerať televízne vysielanie podľa svojho harmonogramu. Formát Windows Media bola aktualizovaný na správu televízneho programu so štandardnými televíznymi programami aj s digitálnymi programami s vysokým rozlíšením.

Rýchle prehľadávanie nahratých televíznych programov

Rýchle prehľadávanie nahratých televíznych programov

Pomocou nových funkcií, ako napríklad rýchle posúvanie, môžete bleskovo nájsť svoje obľúbené programy. Stačí podržať stlačený kláves so šípkou doprava a rýchlo prejdete zoznamom obsahu.

Dotyková technológia systému Windows

Klávesnica a myš umož�?ujú vykonávať množstvo úloh, no nie vždy patria k najpraktickejším riešeniam. Ak máte dotykový monitor, v systéme Windows 7 môžete pracovať priamejšie a prirodzenejšie –stačí sa dotknúť obrazovky. Pomocou prstov prechádzajte stránkami, me�?te veľkosť okien, prehrávajte médiá, približujte a odďaľujte vybraté objekty.

Dotykom môžete ovládať ponuku Štart, panel úloh systému Windows a program Windows Prieskumník. Vďaka väčším ikonám je práca s nimi jednoduchá. Prehľadávanie webu pomocou programu Internet Explorer 8 je tiež jednoduchšie – pomocou prstu posúvajte webovú stránku alebo prehľadávajte webové prepojenia. Prstom môžete dokonca usporiadať aj obrázky vo fotoalbume.

V systéme Windows 7 je k dispozícii aj podpora pre nové viacdotykové technológie, takže dianie na obrazovke môžete kontrolovať viacerými prstami. Napríklad môžete obrázok zväčšiť posunutím prstov k sebe, ako pri štípaní, potom ho môžete opäť zmenšiť ich oddialením. Obrázok môžete otáčať točením jedného prsta okolo druhého a kliknúť pravým tlačidlom tak, že jeden prst budete držať na požadovanom objekte a druhým ťuknete na obrazovku.

Zväčšite okno dotykom na jeho rohy

Zväčšite okno dotykom na jeho rohy

Acer

ASUS

ASUS U32U
Obrázok produktu ASUS U32U SLIM Design , displej 13.3" HD 16:9 (1366x768) LED podsvietenie, AMD E-450 dual core procesor , pamäť 4096 MB DDR3 1066MHz, 500GB pevný disk (5400rpm) SATA, integrovaná grafická karta ATI Radeon HD6320, Gigabit LAN, WiFi 802.11n, Bluetooth, Zabudovan

429 € / 514 €
ASUS K43SJ
Obrázok produktu ASUS K43SJ Druhá generácia K série , Multi -touch touchpad, Slovenská klávesnica +extra numerická klávesnica, 14" displej HD rozlíšenie (1366x768), LED podsvietenie, procesor Intel® Core™ i3 2310M (2.10GHz) pevný disk 500GB 5400rpm, pamäť 3072 MB DDR3 1333 MHz

439 € / 526 €
ASUS K43SJ
Obrázok produktu ASUS K43SJ Druhá generácia K série , Multi -touch touchpad, Slovenská klávesnica +extra numerická klávesnica, 14" displej HD rozlíšenie (1366x768), LED podsvietenie, procesor Intel® Core™ i3 2310M (2.10GHz) pevný disk 500GB 5400rpm, pamäť 3072 MB DDR3 1333 MHz

469 € / 562 €
ASUS N61DA
Obrázok produktu ASUS N61DA AMD TURION II P520, OS Microsoft Windows 7 Home Premium SK 64 bit, 16.0" HD LCD (1366x768) ColorShine (lesklý) LED, chipset: IAMD M880G (RS880M), 3GB RAM DDR3 1066, 500GB SATA HDD 5400rpm, DVD Super Multi DL, WLAN b/g/n + LAN 10/100/1000, BlueTooth V

539 € / 646 €
ASUS U31SG
Obrázok produktu ASUS U31SG SLIM Design , displej 13.3" HD 16:9 (1366x768) LED podsvietenie, Intel Core i5 Processor 2450M , pamäť 4096MB DDR3 1333MHz, 500GB pevný disk (7200rpm) SATA, grafická karta nVidia GeForce GT610M 1GB VRAM, Gigabit LAN, WiFi 802.11n, Bluetooth, Zabudova

559 € / 670 €
ASUS U31SD
Obrázok produktu ASUS U31SD SLIM Design , displej 13.3" HD 16:9 (1366x768) LED podsvietenie, Intel Core i5 Processor 2310M , pamäť 3GB DDR3 1333MHz, 320GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafická karta nVidia GeForce GT520M 1GB VRAM, Gigabit LAN, WiFi 802.11n, Bluetooth, Zabudovaná

579 € / 694 €
ASUS UL80Jt
Obrázok produktu ASUS UL80Jt Ultra SLIM design výdrž na batérie až 8 hodín, displej 14" HD (1366x768) Intel Core i5-430UM Processor (3M cache, 1.20 GHz) pamäť 3072 MB DDR3 1066 MHz, 320GB pevný disk (5400rpm) SATA, optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL, Nvidia Optimus, grafická

649 € / 778 €
ASUS U36SD silver
Obrázok produktu ASUS U36SD silver Ultra SLIM Design len 19mm váha 1.66kg, dlhá výdrž na batériu až 10 hodín, displej 13.3" HD 16:9 (1366x768) LED podsvietenie, Intel Core i5 Processor 2410M , pamäť 4096MB DDR3 1333MHz, 500GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafická karta nVidia GeForce GT

659 € / 790 €
ASUS U36SD white
Obrázok produktu ASUS U36SD white Ultra SLIM Design len 19mm váha 1.66kg, dlhá výdrž na batériu až 10 hodín, displej 13.3" HD 16:9 (1366x768) LED podsvietenie, Intel Core i5 Processor 2430M , pamäť 4096MB DDR3 1333MHz, 500GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafická karta nVidia GeForce GT

679 € / 814 €
ASUS UL80Jt
Obrázok produktu ASUS UL80Jt Ultra SLIM design výdrž na batérie až 8 hodín, Asus Turbo33 technológia (vyšší výkon o 33 percent) displej 14" HD (1366x768) Intel Core2 Duo i5 procesor 430UM, pamäť 4096MB DDR3 1066 MHz, 500GB pevný disk (5400rpm) SATA, optická mechanika DVD/RW Supe

789 € / 946 €

Hewlett-Packard

HP ProBook 4740s
Obrázok produktu HP ProBook 4740s Intel Core i5-3230M 2,5GHz 4G 750G DVD±RW 17,3"HD+ AMD7650M/2GB CAM WL BT Win 8

559 € / 670 €
HP ProBook 5330m
Obrázok produktu HP ProBook 5330m Intel Core i3-2350M Processor (2.30 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores/4 threads, 35W) - Mobile Intel QM67 Express Chipset - 4096MB DDR3 1333MHz - 500 GB 7.2krpm S-ATA - 13.3-inch diagonal LED-backlit HD anti-glare (1366 × 768 resolution) - 720p HD webcam -

589 € / 706 €
HP ProBook 4740s
Obrázok produktu HP ProBook 4740s Intel Core i5-3230M Processor (2.6 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores/4 threads, 35W) Up to 3,1 GHz with Intel Turbo Boost Technology -Mobile Intel HM76 - 4096 MB DDR3 PC3-10600 SDRAM (1333 MHz)( 1xDIMM ) - 750GB 5.4krpm S-ATA II - 17.3-inch diagonal LED-ba

599 € / 718 €
HP ProBook 4740s
Obrázok produktu HP ProBook 4740s Intel Core i5-3230M 2,6GHz 6G 750G BDROMDVD±RW 17,3"HD+ AMD7650M/2GB CAM WL BT Win 8 Pro

649 € / 778 €
HP ProBook 5330m
Obrázok produktu HP ProBook 5330m Intel Core i5-2520M Processor (2.50 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores/4 threads, 35W)* Up to 3.20 GHz with Intel Turbo Boost Technology - Mobile Intel QM67 Express Chipset - 4096MB DDR3 1333MHz - 500 GB 7.2krpm S-ATA - 13.3-inch diagonal LED-backlit HD an

669 € / 802 €
HP ProBook 5330m
Obrázok produktu HP ProBook 5330m Intel Core i5-2520M Processor (2.50 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores/4 threads, 35W)* Up to 3.20 GHz with Intel Turbo Boost Technology - Mobile Intel QM67 Express Chipset - 4096MB DDR3 1333MHz - 128 GB SSD 2,5" - 13.3-inch diagonal LED-backlit HD anti-gl

729 € / 874 €

Lenovo

SONY Vaio

Toshiba

© Copyright 1998-2024 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.