História

Firma SYNETICS vznikla v roku 1997 za účelom poskytovania služieb v oblasti informačných technológií. Podnikateľská činnosť začala poskytovaním bežných servisno-prevádzkových služieb pre svojich klientov a vytvorením špecializovaného informačného systému na riadenie výroby a podporu predaja pre firmy vyrábajúce klimatizačné zariadenia a jeho následnej implementácie do nadnárodnej firmy vyrábajúcej výmenníky tepla. Systém bol ďalej postupne štandardizovaný a implementovaný v ďalších firmách na Slovensku. Koncom roku 1997 sa firma stala distribútorom ekonomických programov pre malé a stredné firmy (Xenon, Alfa, Omega, Abra, Money, Pohoda...) a od roku 1998 poskytuje vlastné riešenia postavené na týchto informačných systémoch a samostatné riešenia so špeciálnym zameraním. Od roku 1998 sa podnikateľská činnosť rozšírila ešte o tieto aktivity: 

  • ekonomické poradenstvo (spracovanie dát za využitia systémov na podporu rozhodovania, vedenie účtovníctva...) 
  • daňové poradenstvo 
  • predaj mobilných zariadení - notebooky, PDA... 

Od roku 1999 sa firma špecializuje na riešenia pre e-business , prevádzkovanie elektronických obchodov a na integráciu informačných systémov (budovanie business to business a business to customer riešení).

Začiatkom roku 2000 sa firma začala orientovať na podporu mobilných profesionálov, využívanie PDA (handheldov) na prístup do podnikových informačných systémov a poskytovať riešenia na mobilný zber dát.

V roku 2001 sme začali poskytovať marketingové služby založené na technológii krátkych textových správ - SMS.

Od roku 2002 sa špecializujeme na predaj notebookov a vreckových počítačov pre firmy a pre osobné použitie (predajňa Notebookshop) a od roku 2003 sme rozšírili ponuku o riešenia pre GPS navigáciu.

V roku 2004 sme otvorili ďalšiu maloobchodnú predajňu s výpočtovou technikou s takmer 20000 položkami (predajňa Výpočtovka).

V roku 2008 si pripomíname 10. výročie od predaja prvého notebooku cez Internet. Pozrite sa, ako vyzerala naša webová stránka pred desiatimi rokmi.

V roku 2010 sme rozšírili portfólio o špeciálne príslušenstvo pre iPhone, iPad a ďalšie smartfóny a tablety. Zvláštny dôraz kladieme na nastupujúcu generáciu produktov pre zdravie, fitness a starostlivosť o seba.

© Copyright 1998-2022 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.