OCR - Optické rozpoznávanie textu ako služba

Pokiaľ máte veľké množstvo dokumentov, ktoré potrebujete previesť do digitálnej podoby a nechcete nakupovať potrebnú infraštruktúru (servery, dátové úložisko, skenery, softvér...) a platiť za čas svojich zamestnancov (obsluha skenerov, IT, zaučenie a práca s OCR softvérom...), ponúkame Vám OCR technológiu ako službu.

1. fáza - prevedenie dokumentov do digitálnej podoby - skenovanie
  1. Túto fázu môžete nechať úplne na nás. Stačí nám dodať dokumenty v papierovej podobe.
  2. Ak už vlastníte skener (skenery) a je pre Vás jednoduchšie si dokumenty naskenovať u vás, môžete tak urobiť priamo u vás do firme. Dokumenty nám potom zašlete vo formáte PDF.
  3. Ak máte dokumenty už vo formáte PDF, alebo v iných obrazových formátoch (JPG, TIFF a pod.), stačí nám ich poslať na server*.

* - pre b) a c) postup máme zriadený server (Cloud), kde nám môžete zasielať dokumenty na OCR v elektronickej podobe. Pre každého zákazníka je k dispozícii štandardne až 1 TB priestoru na dáta, čo predstavuje cca 20000 strán. (tento priestor je možné za poplatok rozšíriť na ľubovoľnú požadovanú kapacitu). Zasielanie dokumentov je zabezpečené cez web prehliadač alebo desktopovú aplikáciu (Windows/Mac), ktorá umožňuje automatické nahrávanie dokumentov zo zvoleného adresára na náš Cloud.   

2. fáza - OCR  - optické rozpoznávanie textu

Táto fáza prebieha na našej strane automaticky. Výstupom sú dáta vo vami zvolenom formáte. Najčastejšie to je formát PDF, ktorý však od pôvodne dodaného PDF obsahuje aj rozpoznaný text. To znamená, že PDF môžete prehľadávať podľa obsahu, extrahovať text a pod. Ďalšími podporovanými formátmi sú Word, Excel, HTML, čistý text TXT, formáty elektronických kníh ePUB, FB2 alebo aj slideshow vo formáte Powerpoint. 

3. fáza - odovzdanie výstupu zákazníkovi

Rozpoznaný text uložíme zvolenom formáte na náš server (Cloud), ku ktorému má zákazník prístup kedykoľvek. Na stiahnutie dokumentov je možné použiť webový prehliadač, alebo pri použití desktopovej aplikácie (Windows/Mac) sa OCR dokumenty automaticky nahrajú priamo do lokálneho počítača PC alebo na firemný server. Na diaľku je možné pristupovať k dátam aj z mobilnej aplikácie (Android/iOS). Zákazníci, ktorý používajú túto službu pravidelne (na základe predplatného), môžu používať real-time konverziu*.

* - stačí do zvoleného adresára "Input" (na lokálnom PC, firemnom serveri alebo našom Cloude) uložiť dokument určený na OCR. A o malú chvíľu sa v zvolenom adresári "Output" zobrazí OCR dokument. O všetko (vstup-OCR-výstup) sa automaticky postará nami dodaný softvér.

 

© Copyright 1998-2023 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.