OCR softvér - ABBYY FineReader

Abbyy FineReader

ABBYY FineReader je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF.

  • Jediným nástrojom zvládnete rôzne úlohy pri úpravách PDF a porovnávaní dokumentov
  • Ocenená technológia od dôveryhodného lídra v odbore softvéru OCR pre Windows
  • Najlepší softvér OCR na prácu s vytlačenými dokumentmi a skenovanými súbormi PDF

Porovnanie jednotlivých verzií:

 

Vyberte si OCR softvér ABBYY FineReader pre Windows:

Funkcie

FineReader zjednodušuje prácu s vytlačenými dokumentmi a súbormi PDF vďaka tomu, že v sebe spája výkonné technológie OCR a konverzie s neodmysliteľnými nástrojmi na prácu so súbormi PDF.

Konverzia PDF a skenov

Celosvetovo špičková technológia OCR na presnú konverziu snímok, papierových skenov a PDF do Wordu, Excelu, PDF s možnosťou vyhľadávania a ďalších upraviteľných formátov.Úpravy a komentovanie PDF

Upravujte a prehľadávajte ktorýkoľvek súbor PDF vrátane skenov, vytvorte si PDF z viacerých súborov, komentujte a anotujte, zabezpečujte a pripravujte na zdieľanie, vyplňujte formuláre a veľa iného.Porovnávanie dokumentov (Corporate, Enterprise)

Rýchlo nájdite zmeny textu rôznych verzií toho istého dokumentu – vo formáte PDF, snímky, dokumentov Microsoft® Office alebo prezentácií.Automatizácia konverzie (Corporate, Enterprise)

Upravujte a prehľadávajte ktorýkoľvek súbor PDF vrátane skenov, vytvorte si PDF z viacerých súborov, komentujte a anotujte, zabezpečujte a pripravujte na zdieľanie, vyplňujte formuláre a veľa iného.

Novinky vo verzii FineReader 14:

Aplikácia FineReader 14 je profesionálny nástroj OCR, ktorý je teraz obohatený o možnosti úprav súborov PDF, úplne nová funkcia porovnávania dokumentov a ešte bystrejšie OCR pri konverzii dokumentov. Plus, rýchlejšia funkcia vo všetkých oblastiach – od spustenia aplikácie až po otvorenie a konverziu.

  • Viaceré nástroje na úpravu PDF - Od pridávania nových strán po úpravy obsahu, môžete svoju prácu so súbormi PDF môžete pozdvihnúť na úplne novú úroveň.
  • Úplne nová funkcia Porovnanie dokumentov - Zisťujte významné zmeny v dokumentoch kľúčového významu, bez ohľadu na to, aké formáty súborov porovnávate – PDF, Word alebo len fotografie dokumentu.
  • Vylepšenia OCR, ktoré budete cítiť každý deň - Medzi najnovšie technologické vylepšenia patrí zlepšená analýza tabuľky, vylepšené zachovanie rozloženia dokumentu a vynikajúca presnosť rozpoznávania znakov.

Prípadové štúdie z odboru

Aplikácie v právnickej praxi

FineReader pomáha právnym kanceláriám sproduktívniť svoju činnosť sprístupnením informácií v právnych dokumentoch. Umožňuje advokátom, koncipientom i administratívnym pracovníkom ľahšie spracovať, spravovať a maximálne využiť väčšinu informácií z dokumentov, ktoré sú len v tlačenej podobe, zo snímok a PDF.

Vzdelávanie

Vďaka aplikácii FineReader môžu vzdelávacie inštitúcie a knižničné služby poskytnúť študentom, učiteľom a výskumným pracovníkom výkonný nástroj na sprístupnenie informácií z vytlačených dokumentov a čisto grafických súborov PDF- a na zdieľanie informácií prostredníctvom PDF s ostatnými.

Vláda

Aplikácia FineReader pomáha vládnym organizáciám zefektívniť postupy náročné na správu tlačených dokumentov - elimináciou prepisovania, kde často môže dochádzať k chybám, pri opätovnej tvorbe dokumentov na základe vytlačených dokumentov a pri konverzii dokumentov na dlhodobú archiváciu.

Technická špecifikácia

Požiadavky na PC

Operačný systém

Microsoft® Windows® 10 / 8.1 / 8 / 7 
Microsoft Windows Server® 2016 / 2012 / 2012 R2 / 2008 R2 
Na prácu s lokalizovanými rozhraniami je potrebná podpora príslušného jazyka

Hardvér

PC s frekvenciou 1 GHz alebo vyššou
1 GB RAM (odporúča sa 4 GB)
1,2 GB priestor na pevnom disku pri typickej inštalácii programu 1,2 GB voľného priestoru na optimálnu funkčnosť program
Videokarta s rozlíšením 1024x768 alebo vyšším
Aktivovanie sériového čísla si vyžaduje pripojenie k internetu
Klávesnica, myš alebo iné polohovacie zariadenie
Podpora terminálového servera

Funkčnosť aplikácie ABBYY FineReader 14 v terminálovom režime bola odskúšaná v týchto konfiguráciách:

Microsoft Windows Server 2012 R2 (Remote Desktop, RemoteApp a Remote Desktop Web Access)
Citrix XenApp 7.9 (pri použití nainštalovanej aplikácia s prístupom zo servera)
Skenery a multifunkčné periférie

FineReader podporuje v režime skenovania skenery, multifunkčné periférie (MFP) a univerzálne zariadenia kompatibilné s TWAIN a WIA:

Avision
Brother
Canon
Epson
Fujitsu
HP
Kodak
Lexmark
Microtek
Mustek
OKI
Panasonic
Plustek
Ricoh
Visioneer
VuPoint
Xerox

and iné. Napriek tomu však spoločnosť ABBY nemôže zaručiť, že každý skener bude kompatibilný s výrobkami spoločnosti ABBYY. S ohľadom na túto skutočnosť spoločnosť ABBYY nepreberá žiadnu zodpovednosť – komerčnú ani inú – vyplývajúcu z použitia vyššie uvedených informácií.

Požiadavky na digitálny fotoaparát

Odporúčané požiadavky na digitálne fotoaparáty:

– 5 megapixlový snímač (minimálne - 2 megapixle)

– Možnosť deaktivovania blesku

– Manuálne ovládanie clony alebo režim priority clony

– Manuálne zaostrovanie

– Odporúča sa systém stabilizácie proti otrasom alebo statív

– Optický zoom

Jazyky rozhrania

Bulharčina
Zjednodušená čínština
Tradičná čínština
Čeština
Dánčina
Holandčina
Angličtina
Estónčina 
Francúzština
Nemčina
Gréčtina
Maďarčina
Taliančina
Japončina
Kórejčina
Poľština 
Portugalčina (Brazília)
Ruština
Slovenčina
Španielčina
Švédčina
Turečtina
Ukrajinčina
Vietnamčina
Poznámka: počet podporovaných jazykov rozhrania sa môže líšiť podľa miestnych verzií ABBYY FineReader 14

Podporované formáty súborov

VSTUPNÉ FORMÁTY

PDF, vrátane PDF/A
Formáty snímok : TIFF, JPEG, JPEG 2000, JBIG2, PNG, BMP, PCX, GIF, DjVu, XPS*
Upraviteľné formáty**: DOC(X), XLS(X), PPT(X), VSD(X), HTML, RTF, TXT, ODT, ODS, ODP

* Vyžaduje si Microsoft .NET Framework 4.
** Vyžaduje si Microsoft® Office alebo Apache® OpenOffice®.


FORMÁTY UKLADANIA DOKUMENTOV

PDF, vrátane PDF/A (1a, 1b, 2a, 2b, 2u, 3a, 3b, 3u)
Formáty snímok: TIFF, JPEG, JPEG 2000, JBIG2, PNG, BMP, PCX, DjVu
Upraviteľné formáty: DOC(X), XLS(X), PPTX, HTML, RTF, TXT, CSV, ODT
Formáty elektronických kníh: EPUB®, FB2

Podporované čiarové kódy

Code 3 of 9
Check Interleaved 2 of 5
Check Code 3 of 9
Matrix 2 of 5
Kód 3 z 9 bez hviezdičky
Popstnet
Codabar
Industrial 2 of 5

Code 93
UCC-128
Code 128
UPC-A
EAN 8
UPC-E
EAN 13
PDF417

IATA 2 of 5
Aztec Code
Interleaved 2 of 5
Data Matrix
QR Code
Patch Code

Podporované aplikácie:

Microsoft Word 2016 (16.0), 2013 (15.0), 2010 (14.0), 2007 (12.0)
Microsoft Excel 2016 (16.0), 2013 (15.0), 2010 (14.0), 2007 (12.0)
Microsoft PowerPoint 2016 (16.0), 2013 (15.0), 2010 (14.0), 2007 (12.0)
Microsoft SharePoint 2013
Apache OpenOffice Writer 4.1
LibreOffice Writer 5.2
Adobe Acrobat/Reader (10.0 and later)
Ak tento zoznam neobsahuje niektorú aplikáciu, znamená to, že práca s touto aplikáciou nebola odskúšaná. Na zlepšenie kompatibility odporúčame nainštalovať si najnovšie dostupné aktualizácie a inovácie pre vyššie uvedené aplikácie.

Jazyky rozpoznávania

ABBYY FineReader 14 podporuje 195 jazykov rozpoznávania  vo všetkých kombináciách. 48 jazykov s podporou slovníka (vrátane Slovenčiny). 

Vyberte si OCR softvér ABBYY FineReader:

ABBYY FineReader PDF Standard - 1 year
časovo obmedzená licencia (predplatné) na 1 rok.
FineReader PDF 15 je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF. FineReader zjednodušuje prácu s vytlačenými dokumentmi a súbormi PDF vďaka tomu, že v sebe spája výkonné technológie OCR a konverzie s neodmysliteľnými nástrojmi na prácu so súbormi PDF. Skenované tlačené dokumenty, snímky a PDFy prekonvertujete do upraviteľných a prehľadávateľných súborov Microsoft® Word, Excel®, OpenOffice® Writer, PDF a do ďalších formátov. FineReader, poháňaný špičkovou technológiou OCR spoločnosti ABBYY umožňuje rýchlo a jednoducho zdigitalizovať postupy: ako prípravy vytlačených dokumentov na archiváciu alebo na vytvorenie upraviteľnej kópie skenovaných dokumentov. S aplikáciou FineReader sú dokumenty PDF, skenované i vytvorené digitálne, dostupné na okamžité použitie. Môžete upravovať, vyhľadávať a komentovať akýkoľvek typ PDF - ske

99,9 € / 119 €
ABBYY FineReader PDF for Mac
perpetual - časovo neobmedzená licencia.
Výpredaj: po vypredaní bude v ponuke už iba 1 ročné predplatné!
FineReader PDF pre Mac prináša prepracované prostredie, Dark Mode režim, možnosť importu z iPhone, iPad a mnoho ďalších vylepšení.
Preveďte papierové dokumenty, súbory PDF a digitálne fotografie textu na upraviteľné a prehľadávateľné súbory, ktoré môžete jednoducho aktualizovať, prehľadávať, zdieľať, archivovať alebo citovať — program FineReader Pro podstatne šetrí váš čas a úsilie pri manuálnom prepisovaní a preformátovaní. FineReader Pro poskytuje mimoriadnu kvalitu pri OCR a konverzii dokumentov, efektívne funkcie automatizácie, neprekonateľnú podporu jazykov a intuitívne rozhranie. Dodáva sa na CDROM alebo ako elektronická verzia (download).

119 € / 142 €
ABBYY FineReader PDF Corporate - 1 year
časovo obmedzená licencia (predplatné) na 1 rok.
Akcia: Verzia na CDROM za cenu elektronickej licencie!
FineReader PDF 15 je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF. Oproti verzii Standard, prináša verzia Corporate funkciu porovnávania dokumentov a Automatizovanú konverziu dokumentov. FineReader vyhľadá rozdiely v texte medzi dvoma verziami dokumentu a eliminuje tak porovnávanie riadok po riadku, náročné na čas a energiu. Rýchlo identifikuje zmeny medzi dvoma verziami dokumentu v rôznych formátoch - teda v PDF zo skenovaného papierového dokumentu a jeho pôvodnou verziou Microsoft® Word. Dodáva sa na CDROM alebo ako elektronická verzia (download).

165 € / 198 €
ABBYY FineReader PDF Standard - 3 year
časovo obmedzená licencia (predplatné) na 3 roky.
Akcia: Verzia na CDROM za cenu elektronickej licencie!
FineReader PDF 15 je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF. FineReader zjednodušuje prácu s vytlačenými dokumentmi a súbormi PDF vďaka tomu, že v sebe spája výkonné technológie OCR a konverzie s neodmysliteľnými nástrojmi na prácu so súbormi PDF. Skenované tlačené dokumenty, snímky a PDFy prekonvertujete do upraviteľných a prehľadávateľných súborov Microsoft® Word, Excel®, OpenOffice® Writer, PDF a do ďalších formátov. FineReader, poháňaný špičkovou technológiou OCR spoločnosti ABBYY umožňuje rýchlo a jednoducho zdigitalizovať postupy: ako prípravy vytlačených dokumentov na archiváciu alebo na vytvorenie upraviteľnej kópie skenovaných dokumentov. S aplikáciou FineReader sú dokumenty PDF, skenované i vytvorené digitálne, dostupné na okamžité použitie. Mô

215 € / 258 €
ABBYY FineReader PDF Corporate - 3 year
časovo obmedzená licencia (predplatné) na 3 roky.
Akcia: Verzia na CDROM za cenu elektronickej licencie!
FineReader PDF 15 je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF. Oproti verzii Standard, prináša verzia Corporate funkciu porovnávania dokumentov a Automatizovanú konverziu dokumentov. FineReader vyhľadá rozdiely v texte medzi dvoma verziami dokumentu a eliminuje tak porovnávanie riadok po riadku, náročné na čas a energiu. Rýchlo identifikuje zmeny medzi dvoma verziami dokumentu v rôznych formátoch - teda v PDF zo skenovaného papierového dokumentu a jeho pôvodnou verziou Microsoft® Word. Dodáva sa na CDROM alebo ako elektronická verzia (download).

299 € / 358 €
ABBYY FineReader Enterprise
FineReader 14 je multifunkčná softvérová aplikácia OCR na zvýšenie produktivity pri práci s dokumentmi v podnikoch. Ponúka výkonné a pritom ľahko použiteľné nástroje na sprístupnenie informácií z tlačených dokumentov a PDF. Oproti verzii Corporate, prináša verzia Enterprise funkciu rozšírenej automatizovanej konverzie dokumentov určenej na dávkové spracovanie veľkého množstva dokumentov. Dodáva sa na CDROM alebo ako elektronická verzia (download).

416 € / 499 €

© Copyright 1998-2022 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.