Dreamboxy už aj u nás

Novinky emailom

Kedy posielať?

Posledné aktuality

Kancelársky balík OfficeSuite

OfficeSuite je plnohodnotná náhrada za MS Office. Za zlomok ceny získate Office aplikácie: Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Mail a Kalendár, úložný priestor v cloude a PDF prehliadač a konvertorr.

Telefónne ústredne Yeastar VOIP PBX

Zažite maximálne pohodlie pri práci kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení s telefónnymi ústredňami Yeastar VoIP PBX.

HP ProBook 400 G7

Notebooky HP ProBook série 400 určené pre podnikateľov, malé a stredné firmy teraz v 7. generácii.

HomeOffice so Synology

Pozrite si pár tipov, ako môže zariadenie NAS zjednodušiť prácu a vyriešiť problém s HomeOffice a tímovou spoluprácou.

Apple MacBook Air 2020

Nový MacBook Air 2020 prináša o 63% vyšší výkon, dvojnásobné úložisko, lepšiu klávesnicu a nižšiu cenu.

Rýchla pomoc na diaľku

Potrebujete pomôcť s nastavením počítača, mobilného zariadenia, servera? Využite našu rýchlu pomoc na diaľku.

KategórieZnačka Dreambox sa takpovediac z noci na ráno stala pojmom a každému, kto sa aspoň trošku zaujíma o príjem digitálnych satelitných programov netreba prijímače spoločnosti Dream Multimedia predstavovať. Prienik do pomerne hustej siete producentov satelitnej techniky a nimi ponúkanej širokej škály produktov umožnil progresívny prístup konštruktérov ktorým dokázali posunúť tento segment spotrebnej elektroniky o hodný kus dopredu. A princíp pritom nie je pre dnešnú dobu ničím prevratný, ale pre danú oblasť predsa revolučný – implementácia počítačových súčastí do digitálneho satelitného prijímača.

Zostavu aj u nás známych a rozšírených digitálnych satelitných prijímačov Dreambox DM 7000 a Dreambox DM 5600 resp. 5620 rozširuje novinka Dreambox DM 500-S, ktorý síce rozmermi môžeme zaradiť do kategórie miniatúrnych prístrojov, zato však svojou výbavou a schopnosťami sa môže chváliť podobne ako jeho väčší firemní kolegovia, pretože to podstatné, čo z Dreambox-u urobilo pojem, ponúka aj tento model. Konkrétne je to integrovaný 250 MHz IBM PowerPC procesor a operačný systém Linux. Tieto skutočnosti dávajú inak nenápadnému prístroju možnosti, ktoré umožnili spomínaný posun v oblasti digitálneho satelitného príjmu a rozšírili pole využitia digitálnych satelitných prijímačov. Elegantná strieborná skrinka s tmavým prelivom na prednom paneli má šírku 195, výšku 43 a hĺbku 130 mm čo sú skutočne pozoruhodné rozmery, keď si uvedomíme, že sa nejedná iba o obyčajný satelitný prijímač. Predná časť prístroja neobsahuje displej a k dispozícii je v podstate iba jeden ovládací prvok a tým je tlačidlo pre zapnutie prístroja resp. vypnutie do pohotovostného stavu. V ľavej časti je situovaná čítačka Smart kariet a vpravo potom už len senzor pre diaľkové ovládanie a kontrolné LED-ky. Zadná časť obsahuje jednu scart zásuvku, AV výstup v podobe troch RCA konektorov vstup pre LNB a výstup pre ďalší satelitný prijímač, rozhranie pre komunikáciu s PC RS 232, optický digitálny audio výstup s podporou Dolby Digital a nakoniec 100 Mbit ethernetové rozhranie. Napájanie prístroja je riešené externým 12 V zdrojom, ktorý je samozrejme súčasťou výbavy a pripája sa do osobitého konektora v zadnej časti. Ovládanie a komunikáciu so zariadením má na starosti praktické a dizajnovo zaujímavo spracované diaľkové ovládanie.

Prijímač pracuje v digitálnom štandarde MPEG2 a disponuje 32 Mbyt RAM pamäťou, ktorá okrem iného a v spolupráci s PC umožňuje neobmedzenú programovú kapacitu pre uloženie televíznych a rozhlasových staníc. Integrovaný procesor, operačný systém Linux a podpora komunikácie s PC sú prostriedkom pre technicky zdatnejších užívateľov ako sa prepracovať k sledovaniu množstva rôznych programov. Kombinácia digitálneho satelitného príjmu, PC a internetu predstavuje v tomto prípade skutočne nový priestor. Prijímač podporuje plne automatické vyhľadávanie programov, elektronického programového sprievodcu EPG a systém pre automatické natáčanie antény, resp. automatické prepínanie konvertorov DiSEqC. Komunikačné menu je spracované v niekoľkých jazykových mutáciách a je prehľadne rozdelené na jednotlivé tematické položky, čo umožňuje priamy prístup k televíznym a rozhlasovým programom, informáciám o sledovaných programoch, prípadne o systémových vlastnostiach. Osobitnú kapitola tvoria nastavenia prijímača a jeho konfigurácia a nechýba ani časovač a ďalšie doplnkové funkcie určené pre bežných užívateľov a pre tých náročnejších sú určené rozšírené aplikácie.

Malá nenápadná skrinka dokáže v každom prípade niekoľkonásobne viac v porovnaní s tým čo by sme od nej očakávali pri prvom vizuálnom kontakte. Po technickej stránke sa jedná o osobité zariadenie a v porovnaní s vyšším modelovým radom aj o zaujímavú alternatívu aktívneho prístupu k príjmu digitálneho satelitného vysielania.


Klik pre objednanie

© Copyright 1998-2023 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.