Využi svoj deň naplno. Od prebudenia až po zaspávanie.

S procesormi Intel Core štvrtej generácie v MacBooku Air máš viac času na viac vecí. Pridaj k tomu celú škálu ďalších inteligentných a efektívnych funkcií a v rukách budeš mať neuveriteľný potenciál. A pritom skoro nič neváži.

Výdrž batérie až do 12 hodín. Energia po celý deň.

Vďaka kompaktnému výhradne flashovému disku je v MacBooku Air dostatok miesta pre veľkú batériu. Táto batéria v spolupráci s energeticky efektívnou architektúrou procesorov Intel Core štvrtej generácie dosahuje impozantné výsledky. Batéria v 11-palcových modeloch vydrží teraz až do 9 hodín na jedno nabitie a v prípade 13-palcových modelov je to až do 12 hodín. Táto energia bohato vystačí na celý deň, či už surfuješ na webe alebo pozeráš filmy z iTunes. Uveď MacBook Air do režimu spánku na viac ako 3 hodiny a on prejde do pohotovostného režimu, takže batéria sa ušetrí až do 30 dní.1 A ak aktivuješ Power Nap, budeš ďalej prijímať nové e‑maily a pozvánky do kalendára aj v čase, keď bude v režime spánku.

Procesory Intel Core štvrtej generácie. Výkon stretáva výdrž.

MacBook Air je vybavený procesormi Intel Core i5 a i7 štvrtej generácie. Táto výnimočne efektívna architektúra bola navrhnutá tak, aby spotrebovávala menej energie a poskytovala vysoký výkon. Takže môžeš robiť, čo len chceš, a ešte aj oveľa dlhšie ako predtým. A navyše grafika Intel HD 5000 ponúka zlepšený výkon, ktorý si všimneš najmä pri hraní hier a vykonávaní iných graficky náročných úloh.

Až 3x rýchlejšie Wi‑Fi. 802.11ac. Definícia rýchlosti.

MacBook Air podporuje ultrarýchle Wi‑Fi 802.11ac. Pri pripojení k základni vyhovujúcej špecifikácii 802.11ac – vrátane AirPort Extreme a AirPort Time Capsule – je bezdrôtové pripojenie až 3x rýchlejšie než v prípade Wi‑Fi sietí alebo MacBookov Air s Wi‑Fi 802.11n predchádzajúcej generácie.2 A Wi‑Fi má väčší dosah. A prostredníctvom Bluetooth sa zas s MacBookom Air pripojíš k Bluetooth zariadeniam, ako sú reproduktory a slúchadlá. Čiže dokonalé pripojenia získaš aj bez káblov.

Rýchly flashový disk. Pripraviť sa. Pozor. Hotovo.

Odozva MacBooku Air je taká vysoká aj preto, že využíva výhradne flashovú architektúru. MacBook Air je tak nielen ľahší a prenosnejší než tradičné notebooky, ale poskytuje aj rýchlejší prístup k dátam. Tento flashový disk typu PCI s kapacitou až do 512 GB3 môže byť až 9x rýchlejší než tradičný pevný disk notebooku s výkonom 5 400 ot./min.4 Keď teda otvoríš svoj MacBook Air, je okamžite pripravený na použitie. Obrazovka ožije aj po mesiaci v pohotovostnom režime.

Thunderbolt a USB 3. Vytváraj výkonné pripojenia.

S bleskurýchlym Thunderbolt portom pripojíš MacBook Air k najnovším zariadeniam a displejom, ako je napríklad displej Apple Thunderbolt Display. To však ešte nie je všetko. MacBook Air tiež obsahuje dva porty USB 3, takže k nemu môžeš pripojiť najnovšie zariadenia s portom USB 3, ako aj všetky zariadenia s portom USB 2. Stačí pár pripojení a MacBook Air sa zmení z ultraprenosného notebooku na plnohodnotnú pracovnú stanicu.

Displej, kamera a mikrofóny. Pôsobivé. Pre každý tvoj zmysel.

Volaj cez FaceTime v MacBooku Air na iPhone 4 alebo novší, iPad, iPod touch alebo na iný Mac, ktorý používa aplikáciu FaceTime pre Mac.

Displej s LED podsvietením.
Milióny pixlov. Milimetre tenký.

Od okraja po okraj a až po posledný pixel, displej MacBooku Air je inžinierskym skvostom s prelomovým dizajnom. Hrúbka displeja dosahuje iba 4,86 milimetra, ale vďaka jeho rozlíšeniu máš pocit, ako by si sa pozeral na väčšiu obrazovku. 11-palcový MacBook Air poskytuje rozlíšenie 1 366 x 768 pixlov, kým 13-palcový model ťa s rozlíšením 1 440 x 900 pixlov naozaj dostane. A vďaka LED podsvieteniu sú farby jasné a ostré na celej ploche obrazovky. Nech už teda upravuješ fotografie, vylepšuješ prezentáciu alebo pozeráš film, vždy to na teba zapôsobí.

FaceTime HD kamera s rozlíšením 720p.
Všetko je jasné.

Umožni priateľom a členom rodiny vidieť ešte viac vďaka novej 720p FaceTime HD kamere. Každý úsmev vyzerá dokonale, dokonca aj na opačnom konci sveta. A širokouhlý formát znamená, že do záberu sa zmestia všetci aj bez toho, aby sa museli tlačiť okolo displeja.

Duálne mikrofóny.
Počuť ťa vždy nahlas a jasne.

Duálne mikrofóny v MacBooku Air sú skvelé, keď chceš, aby ťa bolo počuť. Ak napríklad voláš cez FaceTime, mikrofóny redukujú šum pozadia za notebookom. A ak používaš Diktafón, jej algoritmy adaptívneho smerovania sa inteligentne nastavujú tak, aby rozpoznávali tvoj hlas a nie šumy z okolia.

Multi-Touch trackpad. Ide ruka v ruke s OS X.

S gestami Multi-Touch v systéme OS X sú všetky akcie v MacBooku Air oveľa intuitívnejšie, priamejšie a zábavnejšie. Či už ide o posúvanie troch prstov na aktiváciu Mission Control alebo používanie štyroch prstov na zobrazovanie všetkých aplikácií v Launchpade, trackpad Multi-Touch je pre tieto akcie ideálny, pretože je dostatočne veľký. Odozva na gestá je plynulá a realistická. Ak teda posúvaš zobrazený obsah webstránky nahor alebo nadol alebo ak posúvaním prechádzaš z jednej aplikácie zobrazenej na celú obrazovku do druhej, je to takmer tak, ako keby si sa dotýkal všetkého, čo vidíš na obrazovke.

Kliknutie

Ak chceš kliknúť, zatlač nadol na ľubovoľnom mieste. Ak máš zapnutú funkciu Tap to Click, ťukni na trackpad.

Dvojité kliknutie

Dvakrát zatlač na ľubovoľnom mieste. Ak máš zapnutú funkciu Tap to Click, dvakrát ťukni na trackpad.

Zoomuj ťuknutím

Dvojitým ťuknutím na trackpad dvoma prstami môžeš zväčšiť webstránku alebo súbor PDF.

Posúvanie zobrazenia dvomi prstami

Posúvaním dvoch prstov nahor alebo nadol môžeš listovať dokumentami, webstránkami a ďalším obsahom.

Navigácia posúvaním prstov

Listuj na webstránkach, v dokumentoch a ďalšom obsahu ako v knihe.

Zobrazenie aplikácie Mission Control

Posúvaj prst po trackpade a získaj pohľad z vtáčej perspektívy na všetko, čo máš spustené v Macu.

Klávesnica s podsvietením. Vidíš, čo píšeš.

Pod klávesnicou sa skrýva pár stereofónnych reproduktorov.

Aj tak neuveriteľne kompaktný počítač ako MacBook Air má dostatočne veľkú klávesnicu, s ktorou je písanie prirodzené aj pohodlné zároveň. A klávesnica je podsvietená, takže bez problémov píšeš aj pri tom najtlmenejšom svetle. Vstavaný senzor okolitého osvetlenia zisťuje zmeny svetla a automaticky upravuje jas displeja a klávesnice. K dispozícii tak máš dokonalé osvetlenie v každom prostredí, či už ide o posedenie v slnkom prežiarenej kaviarni alebo v lietadle počas nočného letu.