Apple MacBook

Najtenší a najľahší notebook s 12” Retina displejom, plnohodnotnou klávesnicou a revolučným Force Touch trackpadom.

MacBook 12 s retina displejom

MacBook 12 s Retina displejom

Pri novom MacBooku sme si stanovili aj nový, takmer nemožný, cieľ: vyvinúť plnohodnotný Mac v podobe najkompaktnejšieho notebooku doposiaľ. To znamenalo nanovo vymyslieť každý prvok, aby bol nielen ľahší a tenší, ale zároveň aj lepší. Výsledkom nie je len nový notebook. Ale budúcnosť notebookov.

13,1mm TENKÝ 
0,9 kg ĽAHKÝ 
12-palcový DISPLEJ RETINA

Skutočná klávesnica v neskutočne tenkom prevedení.

Sme presvedčení o tom, že pohodlná klávesnica štandardnej veľkosti je pre skvelý dojem z notebooku podstatná. Lenže aby sme takú klávesnicu do elegantne tenkého nového MacBooku dostali, museli sme úplne inak vymyslieť jej technické riešenie a konštrukciu. Pre novú klávesnicu sme nanovo skonštruovali každý kláves a jeho mechanizmus. Dosiahli sme tak nielen stenčenie celej klávesnice, ale aj jej praktickejšie a presnejšie správanie pri písaní.

Retina, akú svet ešte nevidel.

Od okamihu, keď nový MacBook otvoríš, na jeho nádhernom 12-palcovom displeji Retina so súvislou sklenenou plochou od okraja k okraju bude všetko jasne vynikať. Každá fotka bude vystupovať z obrazovky v bohatých a živých detailoch. Viac než 3 milióny pixlov vykreslia každé písmeno s krištáľovou jasnosťou. To všetko na našom doteraz najtenšom a energeticky najefektívnejšom displeji Retina. Vo vybrúsenom a nepredstaviteľne minimalistickom dizajne tak získaš fantastický vizuálny zážitok.

12-palcový DISPLEJ RETINA 
ROZLÍŠENIE 2 304×1 440
POMER STRÁN 16:10

Trackpad Force Touch. Najlepšie pracuje pod tlakom.

S novým MacBookom prichádza úplne nové poňatie trackpadu. Trackpad Force Touch je skonštruovaný tak, aby na kliknutie reagoval úplne jednotne bez ohľadu na to, kde ho stlačíš. Tlakové senzory pod povrchom rozpoznávajú, akou silou tlačíš, a umožňujú tak ovládať Mac novými spôsobmi. Keď pri kliknutí na trackpad trochu pritlačíš, môžeš napríklad rýchlo vyhľadať definíciu slova alebo zobraziť náhľad súboru. Trackpad navyše odpovedá haptickou odozvou – hmatovo vnímanými vibráciami, ktoré pridávajú k obsahu na obrazovke dotykový rozmer. A okrem týchto pokročilých funkcií na ňom fungujú aj všetky intuitívne gestá Multi-Touch, na ktoré sú používatelia Macu zvyknutí. Mac bude na dotyky reagovať ešte citlivejšie než kedykoľvek predtým. A nemusíš ani zdvihnúť prst.

Plne vybavený pre bezdrôtový svet.

Nový MacBook dokonale zapadá do súčasného čoraz bezdrôtovejšieho sveta. Vďaka softvéru Apple, ktorý naplno využíva najnovšie bezdrôtové technológie Wi‑Fi a Bluetooth, teraz vzduchom funguje skoro všetko, čo s notebookom robíš. Nech už si kdekoľvek, môžeš sa pripájať na web, prenášať súbory, triediť si fotky, počúvať hudbu a robiť mnohé ďalšie veci bez toho, aby ťa čokoľvek zväzovalo.

Plne vybavený pre bezdrôtový svet.

Nový MacBook dokonale zapadá do súčasného čoraz bezdrôtovejšieho sveta. Vďaka softvéru Apple, ktorý naplno využíva najnovšie bezdrôtové technológie WiFi a Bluetooth, teraz vzduchom funguje skoro všetko, čo s notebookom robíš. Nech už si kdekoľvek, môžeš sa pripájať na web, prenášať súbory, triediť si fotky, počúvať hudbu a robiť mnohé ďalšie veci bez toho, aby ťa čokoľvek zväzovalo.

Tichý úžas.

Nový MacBook je od základu navrhnutý pre efektívnu prácu v úplnej tichosti. Jeho procesoru Intel Core M piatej generácie stačí len 5 wattov a optimalizácia v OS X Yosemite jeho prevádzku ďalej zefektívňuje. Spolu s OS X odoberá procesor tak málo energie, že systém generuje len minimum tepla, vďaka čomu nie je potrebný na chladenie počítača žiadny ventilátor. MacBook je tak pri práci úplne nehlučný. A základnú dosku, na ktorej je procesor inštalovaný, sme úplne prebudovali tak, aby sme všetku funkčnosť Macu dostali na čo najmenšiu plochu.

Celodenná výdrž batérie. Celkom nový dizajn.

Vieme, že ľudia sa pri používaní aj tých najkompaktnejších notebookov Apple spoliehajú na celodennú výdrž batérie. S tradičnými obdĺžnikovými batériami by ale v novom tenkom MacBooku nebolo možné dosiahnuť celodennú výdrž batérie. Preto sme vyvinuli vlastnú jedinečnú technológiu batérie, ktorá dostupný priestor využíva do posledného milimetra. Výsledkom je stupňovitý dizajn, ktorý sa dokonale zmestí aj do neuveriteľne tenkého MacBooku. A nepodobá sa ničomu, čo doteraz v notebookoch bolo.

VÝDRŽ BATÉRIE AŽ DO 9hodín

OS X

OS X je operačný systém každého Macu. Je postavený na skalopevnej unixovej základni a naplno využíva možnosti hardvéru. Je navrhnutý tak, aby pekne vyzeral a ľahko sa ovládal. Jeho súčasťou je úžasná kolekcia aplikácií, ktoré budeš s radosťou používať každý deň. A Mac vďaka nemu úžasne spolupracuje s iOS zariadeniami.

Vstavané aplikácie

Každý Mac sa dodáva s aplikáciami na tvorbu a s aplikáciami na prácu. Obsahuje aj kolekciu skvelých aplikácií na každodenné záležitosti, ako sú surfovanie na webe, vybavovanie emailov, posielanie správ a používanie kalendára. Je v ňom dokonca aj aplikácia na vyhľadávanie nových aplikácií. Tvoj Mac je viac než plne vybavený. Je doslova „all inclusive“.

Vyberte si MacBooky 12" s Retina displejom:

Pripojenie na Internet? Vyberte si najrýchlejší modem na svete alebo MiFi, s ktorým dostanete na internet nielen MacBook Pro ale aj ďalšie 4 zariadenia zároveň:

Ovation MC545 42 Mbps USB Modem Dual Carrier HSPA+
Obrázok produktu Ovation MC545 42 Mbps USB Modem Dual Carrier HSPA+ Najrýchlejší dual-carrier HSPA+ Broadband modem na svete!
Ovation MC545 2in1 Dual-Carrier modem je zariadenie malých rozmerov (82 x 30 x 13 mm, 30 gramov), ktoré ponúka prenos dát technológiou HSPA+ až 42 Mbps - download a odosielanie dát HSUP

teraz iba  108 € / 129 €
   145 €
MiFi 3352 Intelligent Mobile HotSpot
Obrázok produktu MiFi 3352 Intelligent Mobile HotSpot Inteligentný mobilný HotSpot vo veľkosti kreditky s MiFi OS. MiFi OS umožňuje prevádzku aplikácií a widgetov priamo v MiFi. Poskytne prístup na Internet cez WiFi rôznym zariadeniam (notebooky, tablety, mobily, pda...) nech Ste kdekoľvek. Vstavaná bat

teraz iba  124 € / 149 €
   159 €

Technická špecifikácia

Displej

Displej Retina

12-palcový (diagonálne) displej s LED podsvietením a technológiou IPS

Rozlíšenie 2 304 x 1 440 a 226 pixlov na palec s podporou miliónov farieb

Pomer strán 16:10

Podporované rozlíšenia:

  • 1 440 x 900
  • 1 280 x 800
  • 1 024 x 640

Procesor

1,1 GHz

1,1 GHz dvojjadrový Intel Core M (pretaktovanie pomocou funkcie Turbo Boost až do 2,4 GHz) so 4 MB zdieľanej vyrovnávacej pamäte L3

Konfigurovateľný na 1,3 GHz dvojjadrový Intel Core M (pretaktovanie pomocou funkcie Turbo Boost až do 2,9 GHz) so 4 MB zdieľanej vyrovnávacej pamäte L3.

1,2 GHz

1,2 GHz dvojjadrový Intel Core M (pretaktovanie pomocou funkcie Turbo Boost až do 2,6 GHz) so 4 MB zdieľanej vyrovnávacej pamäte L3

Konfigurovateľný na 1,3 GHz dvojjadrový Intel Core M (pretaktovanie pomocou funkcie Turbo Boost až do 2,9 GHz) so 4 MB zdieľanej vyrovnávacej pamäte L3.

Pamäť

8 GB vstavanej pamäte LPDDR3 s výkonom 1 600 MHz

Úložný priestor

256 GB vstavaný flashový disk typu PCIe1

512 GB vstavaný flashový disk typu PCIe1

Rozmery a hmotnosť

Výška: 0,35 – 1,31 cm

Šírka: 28,05 cm

Hĺbka: 19,65 cm

Hmotnosť: 0,92 kg2


28,05 cm

19,65 cm

0,35 – 1,31 cm

Podpora pre grafiku a video

Intel HD Graphics 5300

Simultánna podpora pre úplné natívne rozlíšenie na vstavanom displeji a pre rozlíšenie až do 3 840 x 2 160 pixlov na externom displeji, oboje v miliónoch farieb

Bezdrôtové pripojenie

Wi‑Fi

Bezdrôtová sieť Wi‑Fi 802.11ac, kompatibilná so štandardmi IEEE 802.11a/b/g/n

Bluetooth

Bezdrôtová technológia Bluetooth 4.0

Nabíjanie a možnosti rozšírenia

Port USB-C podporujúci:

Nabíjanie

Prenosy cez rozhranie USB 3.1 prvej generácie (rýchlosť až do 5 Gb/s)

Natívny výstup videa DisplayPort 1.2

Výstup VGA používajúci viacportový adaptér pre konektory USB-C a VGA (predáva sa samostatne)

Výstup HDMI pre video používajúci viacportový adaptér pre konektor USB-C a digitálny konektor AV (predáva sa samostatne)

Kamera

Kamera FaceTime s rozlíšením 480p

Zvuk

Stereofónne reproduktory

Duálne mikrofóny

Port pre slúchadlá

  • Podpora pre slúchadlá Apple iPhone s diaľkovým ovládaním a mikrofónom

Klávesnica a trackpad

Klávesnica štandardnej veľkosti so 78 (USA) alebo 79 (ISO) klávesmi s LED podsvietením, 12 funkčnými klávesmi a 4 klávesmi so šípkami

Trackpad Force Touch na presné ovládanie kurzora s funkciami reagujúcimi na tlak umožňuje pracovať so skratkami, používať gestá Multi-Touch a pri klikaní a kreslení používať rôzny tlak

Batéria a napájanie

Až do 9 hodín pri surfovaní na webe pri bezdrôtovom pripojení3

Až do 10 hodín pri prehrávaní filmov z iTunes3

Vstavaná 39,7 Wh lítiovo-polymérová batéria

29 W napájací adaptér USB-C; napájací port USB-C

Požiadavky na elektrické a prevádzkové podmienky

Sieťové napätie: striedavý prúd, 100 V až 240 V

Frekvencia: 50 až 60 Hz

Prevádzková teplota: 10 až 35 °C

Skladovacia teplota: -25 až 45 °C

Relatívna vlhkosť: 0 až 90 % (bez kondenzácie)

Prevádzková nadmorská výška: testované až do výšky 3 000 m

Maximálna skladovacia nadmorská výška: 4 500 m

Maximálna prepravná nadmorská výška: 10,668 km

Operačný systém

OS X Yosemite

Intuitívne a jednoducho použiteľný OS X Yosemite dokáže naplno využívať hardvér tvojho Macu. Má elegantný dizajn, obsahuje vylepšenia aplikácií, ktoré používaš najčastejšie, a Mac vďaka nemu úžasne spolupracuje s iOS zariadeniami.

Obsah balenia

  • MacBook

  • Napájací adaptér USB-C, 29 W

  • Kábel na nabíjanie USB-C (2 m)

 

© Copyright 1998-2019 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.