Nová voľná SMS brána na slovenskom internete

Novinky emailom

Kedy posielať?

Posledné aktuality

Fitbit Versa

Nové smarthodinky od Fitbit sú už skladom!

Fitbit Ionic: adidas edition

Nový Fitbit Ionic adidas edition so špeciálnymi tréningmi Adidas Train je skladom!

TimeBox Pixel

Chytrý Bluetooth reproduktor s pixelovým LED displejom, FM rádiom, teplomerom, odkazovačom, handsfree a unikátnym systémom pre zaspávanie a zobúdzanie sa.

Garmin Dezl 580

Nová navigácia pre nákladné autá s ľahkým plánovaním prestávok, Wifi pre jednoduchú aktualizáciu, bezplatným príjmom dopravných správ a inteligentnými funkciami, ktoré pomáhajú vodičom počas každej jazdy.

Lenovo V

Notebooky Lenovo V poskytujú výborný pomer výkon/cena. Teraz vybrané modely v akcii s dodatočnou batériou.

Robotické stavebnice

Robotické stavebnice na zábavu, výuku programovania a rozvoj kreatívneho myslenia u detí.

Kategórie

Na slovenskom internete sa objavila nová SMS brána, ktorá nevyžaduje registráciu a odoslané SMS správy nie sú spoplatňované. [Článok mobil.sk]


Na slovenskom internete sa objavila nová SMS brána, ktorá nevyžaduje registráciu a odoslané SMS správy nie sú spoplatňované. V čom je teda háčik?

Návštevníkom web stránky easySMS.sk ponúka táto nová služba zasielanie SMS správ v neobmedzenom množstve, pričom pre odosielanie SMS správ sa nemusí návštevník registrovať. SMS správa odoslaná z easySMS.sk je doručená na mobilný telefón príjemcu v priebehu niekoľkých sekúnd.Prevádzka SMS brány je hradená z reklamy, ktorá je súčasťou odosielaných SMS správ.Odosielateľ má k dispozícii 60 znakov, zvyšnú časť SMS správy tvorí reklama, ktorá je od pôvodného textu oddelená špeciálnym znakom (#). Maximálna dĺžka reklamného textu je 88 znakov.

Algoritmus prideľovania reklamy zabezpečuje, aby reklamný slogan inzerenta bol odoslaný čo najväčšiemu počtu príjemcov. Inzerent má možnosť vytvoriť SMS kampaň, ktorá pozostáva z viacerých reklamných textov, čím sa minimalizuje pravdepodobnosť, že by ten istý príjemca dostal rovnaký reklamný slogan. Inzerent si môže tiež naplánovať odosielanie jednotlivých reklamných textov podľa dátumu a podľa priority. Počas celej reklamnej kampane je inzerent informovaný prostredníctvom SMS správ o stave kampane. Po ukončení kampane - distribúcie reklamného sloganu dostane inzerent SMS správu - report, ktorý ho informuje o počte príjemcov, ktorí dostali reklamný text.

Z hľadiska užívateľského komfortu predstavuje nová SMS brána jednoduchý a rýchly spôsob, ako bezplatne odoslať SMS správu na ľubovoľný telefón do niektorej zo slovenských mobilných sietí. Hlavným limitujúcim faktorom je však znakové obmedzenie, ktoré je v tomto prípade limitované na 60 znakov. Užívateľ je teda nútený zmestiť svoju správu do obmedzeného počtu znakov, keďže však SMS brána nie je obmedzená z hľadiska odoslaného počtu SMS správ, nie je problémom dlhšiu správu rozdeliť na niekoľko častí (samozrejme manuálne).Rýchlosť doručenia je dostatočná, pri našom teste sme namerali 11 sekúnd.

Príklad prijatej správy:

easySMS.sk:Pokusna SMS sprava z internetovej brany easySMS.sk#Sme naozaj najlepsi – autopozicovna KORELL, tel: 0903753933 , www.korell.sk

Pomerne zaujímavou službou je aj možnosť zablokovania príjmu SMS správ zo stránky easySMS.sk. Ak teda nechcete, aby vám niekto z tejto stránky posielal správy, stačí ak na telefónne číslo 0908771158 pošlete SMS správ v tvare EASYSMS STOP. Ak si po čase vašu voľbu rozmyslíte a radi by ste príjem znova aktivovali, postup je rovnaký, tentokrát však do správy na číslo 0908771158 pošlite text EASYSMS START.

Momentálne je možné z tejto brány odoslaťna číslo jedného príjemcu 3 SMSky denne. Tento počet bude dynamicky prispôsobovaný podľa počtu sponzorov (zadávateľov reklamy) služby. Je teda možné, že v prípade rapídneho nárastu popularity zo strany užívateľov bude denný limit na jedno číslo zvýšený.

Podobný postup využil pri svojej internetovej SMS bráne aj najväčší český mobilný operátor Eurotel Praha. Pri využívaní jeho služieb je tiež užívateľ limitovaný určitým počtom znakov, pričom zvyšok je vyhradený pre reklamné účely.

Zdroj:mobil.sk[7.4.2003]

Ďalšie články o easySMS.sk:
easySMS.sk -SMS z Internetu zadarmo?!  [Mobilmánia]
Slovensko má neobmedzenú SMS bránu. Ale s reklamou...  [itnews.sk]
SMS zadarmo? Áno, ale s reklamou...  [Živě]
Nová SMS brána EASYSMS  [pc.sk]
Žeby sa smsky vrátili na slovenský internet?  [inet.sk]© Copyright 1998-2018 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.