Recenzia Novatel Wireless Ovation mc990d: Takto má vyzerať modem

Novinky emailom

Kedy posielať?

Posledné aktuality

Vodotesné obaly pre smartfóny a tablety

S vodotesnými obalmi Biologic si môžete zobrať svoj smartfón alebo tablet kdekoľvek so sebou. Dokonale ochránia pred prachom, špinou a vodou (certifikácia IP67), pričom všetky funkcie smartfónu/tabletu sú rovnako prístupné ako bez obalu.

HP 250 G6

Notebook navrhnutý na podnikanie za priaznivú cenu.

GPS navigácie Blaupunkt

GPS navigácie Blaupunkt s navigačným softvérom iGO primo a iGO NextGen Navigation.

Fitbit Versa

Nové smarthodinky od Fitbit sú už skladom!

Fitbit Ionic: adidas edition

Nový Fitbit Ionic adidas edition so špeciálnymi tréningmi Adidas Train je skladom!

TimeBox Pixel

Chytrý Bluetooth reproduktor s pixelovým LED displejom, FM rádiom, teplomerom, odkazovačom, handsfree a unikátnym systémom pre zaspávanie a zobúdzanie sa.

Kategórie

Server Mobilmania.sk uverejnil rozsiahlu recenziu modemu Ovation MC990D.Ako modem obstál v teste si môžete prečítať tu. Ako už názov napovedá, nedopadol zle. Za hlavné pozitíva boli označené tieto vlatnosti:

  • Malý a ľahký
  • Integrovaná čítačka kariet MicroSD-HC
  • Zvláda všetky pásma GSM a UMTS
  • Podpora GPRS a EDGE
  • HSDPA 7,2 Mbps
  • HSUPA až 5,6 Mbps
  • Jednoduchý ovládací softvér
  • Ovládače pre Windows, Linux a MacOS X

Zaujímavé je tiež porovnanie s modemom Toshiba G450 z ponuky operátora, ktorého recenziu si môžete prečítať tu.

V recenzii modemu Toshiba G450 sa konkrétne píše:

"Najpodstatnejšou vlastnosťou modemu je schopnosť udržať stabilné a rýchle pripojenie na internet. Možnosti Toshiby G450 sme otestovali v sieti Orange na okraji Bratislavy (dostupnosť signálu HSDPA 4 z 5 paličiek) a vo víkendovej prevádzke. Stiahli sme veľký súbor zo serveru www.tahaj.sk. Priemerná rýchlosť sťahovania sa pohybovala okolo 700 Kbps, maximálna rýchlosť bola na úrovni 2,2 Mbps. Na obrázku môžete vidieť graf. Všimnite si, aký je zubatý. To znamená, že pripojenie je nestabilné.

Všimnite si graf, ale aj záznamy zo štatistiky pripojenia

Aby sme vylúčili chybu v sieti, rovnaký test sme spravili aj s modemom Novatel Wireless Ovation mc990d, ktorého recenziu si na našich stránkach budete môcť prečítať už čoskoro. Jeho priemerné rýchlosti sa pohybovali okolo 2,1 Mbps, maximálka bola dokonca dvojnásobná. Tieto rozdiely nás prekvapili a merania sme pre istotu ešte zopakovali v nedeľu na dvoch iných miestach. Grafy, rovnako ako dosahované rýchlosti, sa prakticky nijako nelíšili. V oblasti dosahovaných rýchlostí je teda modem Toshiba G450 pre nás sklamaním."

Výsledky recenzie modemu Novatel Wireless Ovation mc990d (ako aj slabé výsledky dotovaného modemu Toshiba G450) nie sú pre nás prekvapením. Sme radi, že môžeme naším zákazníkom poskytovať produkty na najvyššej možnej úrovni. Viac sa o modeme Novatel Wireless Ovation mc990d dozviete tu .

© Copyright 1998-2018 SYNETICS, Tel: 02/4564 7094 (PO-PI: 8-17:00), email: info@synetics.sk.